ingineri

SC RENTACRED ALI SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

SC RENTACRED ALI SRL selecteaza in vederea recrutarii , ingineri proiectare, dezvoltare construire si exploatare centrale electrice nucleare si pe combustibili fosili, pentru a-si desfasura activitatea conform specializarii, in Germania.
Pot aplica urmatoarele categorii de specialisti :
-ingineri sisteme cu abur;
-ingineri sisteme de planificare;
-ingineri control technology turboset;
-ingineri ingineri mecanica de calcul;
-ingineri turbine operatie;
ingineri constructii;
-ingineri rotor dynamics;
-ingineri mecanica fluidelor;
-ingineri ingineria materialelor;
ingineri termodinamica;
-ingineri technic project manager;
-ingineri standardizare project manager;
-ingineri calcul de post;
-ingineri proiectarea capacitatii.

Candidatii trebuie sa aiba cunostinte avansate despre: tehnologia energiei nucleare , in special partea conventionala, protectia impotriva radiatiilor ,centrale electrice nucleare cu reactoare cu apa fierbinte,conditiile de siguranta si reglementarile pentru centrale nucleare, proiectarea centralelor electrice si sistemelor, verificare-reglare, turbomachinery, turbine cu abur.

CERINTE

-mai multi ani de experienta profesionala;
-experienta de min.3 ani in specialitatea pentru care opteaza;
-excelente abilitati de comunicare;
-experienta de munca in echipe internationale si experienta interculturala;
-cunoasterea la nivel mediu/avansat a limbilor germana si /sau engleza.

BENEFICII OFERITE

_Salariu motivant, negociabil cu angajatorul, intre:65-80.000

Firma specializata in selectia si plasarea fortei de munca in tara si strainatate, aviz ITM nr.10/06.05.2009