Inginer (Germania)

Tolle Karriere

Job expirat

RESPONSABILITATI

Se cauta inginer intr-o companie germană de succes cu mulţi ani de experienţă.
Responsabilitati:
-Efectuare controlul a materialelor, pieselor şi bunurilor utilizate in producere
(echipamente, maşini, unelte).
- Certificarea si efectuarea auditului periodic a personalului si a procesului de producere.
- Controlul final a productiei de sudare.
- Mentinerea si indeplenirea tuturor documentelor necesare.
- Proiectarea echipamentelor si structurilor de otel.
- Pregatirea specificatiilor tehnice.
- Participarea la instalarea, testarea, start-up si transferul de echipament.

CERINTE

- Studii superioare in domeniul tehnic.
- Experienta de munca.
- Experienta in constructii si calcule geometrice.
- Cunoasterea si utilizarea sigura a programelor tehnice necesare.
- Abilitatea de a testa partile componente cu ajutorul instrumentelor speciale.
- Abilitatea de utilizare sigura a instrumentelor si a masinilor de masurat si control de ultima generatie.
- Cunoasterea limbii germane (nivelul min. B1). Persoanele interesate dar fara cunostinte de limba germana pot aplica pentru cursuri de limba germana.
- Spirit de echipa, motivare si devotament, flexibilitate.

BENEFICII OFERITE

- Contract fix cu posibilitatea de a fi prelungit.
- Salariul anual 60.000-80.000 (brut). Salariul este in functie de experienta urmand sa fie confirmat dupa interviu.
- Pachet social
- Posibilitatea de a continua studiile sau calificarea profesionala din contul angajatorului.
Solicitantilor selectati li se ofera contract de munca din partea angajatorilor germani cu posibiltatea de prelungire a vizei.
Obligatoriu de mentionat nivelul limbilor straine pe care le cunoasteti si atasati certificatele care demonstreaza cunostintele Dvs.

Va rugam sa expediati CV-ul Dvs, pe adresa electronica:
bewerbung@einetollekarriere.de

Informatie suplimentara despre companie si despre oferta poate fi gasita pe pagian web:
www.einetollekarriere.de

DESCRIEREA FIRMEI

Compania se specializeaza in:
- Executive search
- Consultanţă în Management
- Plasarea fortei de munca in Europa
- Organizarea cursurilor de limba germana si de pregatire profesionala în Europa