Inginer Germania

Europakraft Jobs

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descriere job:
Recrutam pentru o companie cu renume multinational, personal in domeniul productiei in Republica Federala Germana.
Cautam personal experimentat, fara comision sau taxe de mediere, pentru angajatori pe tot teritoriul Germaniei.

Responsabilitati:
-responsabilitatea ptr. urmaririrea termenelor, planificare interna, coordonarea si conducerea
proiectului
-responsabil ptr. realizarea/constructia de piese componente/constructive in domeniul
constructii dispozitive /modele ptr. caroserii
-integrarea in echipa internationala de proiectare in domeniul BIW si OEM-uri
-intocmirea de rapoarte specifice a etapelor de realizare a proiectelor in functie de standardele OEM
-persoana de contact si comunicare permanenta cu clientii si partenerii de proiect
-comunicare intre clientii germani si ceilalti colegi /birouri proprii de proiect in lume
-responsabil ptr. controlul calitatii referitor la respectarea standardelor OEM in constructiile realizate
-integrarea profesionala aprofundata pe mai multe saptamini in filialele noastre externe
-perspective de dezvoltare profesionala: realizarea si conducerea unei echipe multiculturale de proiectanti constructii

CERINTE

Cerințe job:
-studii tehnice de inginerie (Dil-Ing., Bachelor/master) in domeniul constructiilor de masini-
unelte, tehnica autovehicule rutiere sau domenii/specializari similar/conexe
-experienta in domeniul BIW
-cunostiinte in domeniul de proiectare si constructive dispositive /model
-experienta in lucru cu standardele de proiect in domeniul automotive
-cunostiinte bune de CAD si lucrul cu CATIA V5, prezinta avantaj cunostiinte in Siemens NX
-experienta in managementul de proiect
-cunsotiinte foarte bune in aplicatiile office
-disponibilitatea de calatorii in tara si strainatate
-cunostiinte bune de limba engleza scris si vorbit, cunostiinte foarte bune de limba germana
-felixibilitate, anagajemnt si mentalitate On-Hands
-competente interculturale, abilitati bune de comunicare si conducere profesioanala
Studii: Facultate
Limbă străină: Germană: Avansat;

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
- Salarii atractive peste nivelul standard
- Oportunitatea de a lucra si dezvolta cariera intr-o companie multinationala
- Beneficii pentru ore suplimentare si de weekend
- Loc de munca fara comision sau taxe de intermediere
- Loc de munca Full-Time
- Contract pe durata nedeterminata incheiat la angajator german
- Acces la sistemul german de asigurari de sanatate, sistemul de pensii, asigurari speciale de munca
- consultanta gratuita pentru obtinerea beneficiilor sociale

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de recrutare personal pentru munca in strainatate.