Frigotehnist

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

IAMSAT MUNTENIA SA este o companie romano-germana ce desfasoara activitati in domeniul constructiilor si angajeaza pentru santiere atat in Romania cat si in Germania :

 Sarcini:
• Instalarea sistemelor de racire
• Descoperirea defectelor si repararea echipamentelor existente, efectuarea testelor necesare pentru a va asigura ca sistemul functioneaza corect dupa reparatie
• a sistemelor de racire/climatizare existente, pentru a evita posibile probleme sau defectiuni
• Urmarirea exacta a listelor de verificare a partilor componente si a operatiunilor care trebuie / executate la inspectia de rutina (compresoare, condensatoare, conexiunile electrice si operatiunile motoarelor)

CERINTE

Profilul:
• Experienta profesionala in domeniu este obligatorie
• Diploma de calificare de Frigotehnist: obligatorie
• Abilitati analitice, capacitate de rezolvare a problemelor si de organizare
• Abilitatea de a lucra independent este obligatorie
• Spirit de echipa
• Capacitate de adaptabilitate la situatii diverse
• Capacitate de comunicare si / abilitati de utilizare a calculatorului
• preocupare catre detalii
• Capacitate de a citi planuri de instalatii specifice
• capacitatea de a coordona executia lucrarilor este un plus
• constituie avantaje: cunostinte de limba germana sau/si engleza, permis de conducere categoria B

BENEFICII OFERITE

Avantaje
• Contract de munca incheiat pe durata nedeterminata
• pachet salarial atractiv, incepand de la 1600 Euro net pentru perioada lucrata in Germania
• program de training asigurat in primele saptamani de lucru (platit), anterior inceperii lucrului efectiv in santier
• cazare/ asigurata si platita de angajator (gratis pentru angajat)
• transport asigurat si platit de angajator: plecare in Germania, la momentul angajarii
• transport zilnic, asigurat si platit de angajator: deplasare punct de cazare – santier de lucru si retur
• oportunitatea de a / dobandi experienta profesionala la standarde europene

Contact
SC IAMSAT MUNTENIA SA