Dulgheri si zidari pentru GERMANIA

IRON-MADE INTERNATIONAL SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Constructia unui mini-cartier de locuinte/case in Frankfurt am Main din Germania

CERINTE

1. DULGHERI (x2)
Au prioritate cei care au mai lucrat in Germania si au experienta lucrului cu sistemele de cofraje DOKA sau PERI.
In mod obligatoriu dulgherul trebuie sa stie sa traseze si sa cofreze o scara simpla (rampa-podest-rampa) din scandura de lemn in vederea turnarii betonului.
Deasemeni trebuie sa aiba cunostinte practice de lucru in domeniul dulgheriei clasice – executare cofraje din scandura de lemn si rigle pentru elemente din beton armat: fundatii, stalpi, grinzi si plansee.

2. ZIDARI (x3)
Au prioritate cei care au deja experienta lucrului in Germania si si-au insusit modul de lucru cu boltari KS (Kalk-sand-stein), inclusiv lucrul cu mini-macaraua pentru ridicarea boltarilor cu greutati mari sau a buiandrugilor care dupa cum se stie au lungimi cuprinse intre 1-3 metri.
(densitatea volumetrica a unui element KS este de 1,40 Kg/dm³)

BENEFICII OFERITE

Ce oferim?
- Salarii de 1500 EUR/luna (program de lucru: se lucreaza de Luni-Vineri program de 9 ore zilnic, Sambata se lucreaza 4 ore);
- Transport gratuit Romania-Germania cu microbuzul firmei;
- Cazare gratuita in apartament la bloc
- Transport gratuit de la locul de cazare pana la santier si retur

Ce obligatii aveti inainte de plecarea din tara?
- Sa faceti controlul medical la un cabinet specializat de Medicina Muncii (obtineti Fisa de aptitudini)
- Sa deschideti un cont de salariu intr-o banca din Romania, in moneda nationala Lei/RON caruia sa-i asociati un card VISA sau MASTER CARD pe care-l luati la dvs. in Germania

Dulgherii trebuie sa cunoasca PLAN !!!
Zidarii sa priveasca fimul de mai jos:

Firma de constructii specializata pe constructie de locuinte si renovari