Contracte pentru medici-Germania

ACS EUROPE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Selectam medici de medicina generala(barbati,femei sau familie) pentru clinica din Germania.
Numar de posturi:2

Clinica ofera un spectru larg de reabilitare a fortei de munca pentru pacientii cu probleme toxicomane.
In tratament sunt pacienti cu urmatoarele boli:
1.Bolnavi dependenti de alkohol.
2.Bolnavi dependenti de Cannabis
3.Bolnavi dependenti de medicamente
4.Bolnavi dependenti de mai multe substante toxice (Droguri, Medicamante, Alkohol)
5.Bolnavi dependenti de jocuri de noroc sau jocuri la compüter
6.Afectiuni psihice si somatice insotitoare

In afara de afectiunile toxicomane, in Clinica sint tratate afectiunile secundare sau satelite, dupa cum urmeaza:
1.Afectiunile hepatice cronice pina la ciroza hepatica
2.Afectiunile panceatice
3.Diferite afectiuni medicale insotitoare toxicomaniei
4.Polineuropatii
5.Afectiuni neurologice
6.Afectiniuni hipo- sau atimice (tip schizofrenie, schizoidie)
7.Stari neurotice de tip anxietate, panica
8.Tulburari de personali tate
9.Tulburari posttraumatice
10.ADHS – asa zisul Sindrom de deficit de atentie si concentrare.Tulburari de alimentatie si nutritie (bulimie, anorexie mentala)

Posibilitati de diagnostic paraclinic
1.Electrocardiografie – repaus si efort
2.TA, Puls monitorizare pe 24 ore
3.Electroencefalografie (in sarcina neurologului clinicii)
4.Ergometreie
5.Sonografie (in sarcina internistului clinicii)
6.Spirografie (internistul clinicii si subsemnatul)

Acte necesare:
-CV in limba romana + germana
-Copie dupa Diploma de medic si Anexa de note in limba romana si tradusa in limba germana
-Copie dupa toate calificativele in limba romana si in limba germana
-Fotografie corp intreg

Tel.0268420942,0727776030,0740216246
Email:job@acs-europe.ro
www.acs-europe.ro

CERINTE

1.A stapani verbal si in scris limba germana (Clinica e dispusa sa mijloceasca un curs de reimprospatare a cunostintelor de limba germana)
2.Obligatia de a lucra minimum 2 ani in clinica (Clinica va ofera posibilitatea de a lucra si in continuare).
3.Sa posedati bune cunostinte si interes pentru medicina generala si psicosomatica
4.Sa activati cu placere intrun “Team” colectiv competent si multidisciplinar

BENEFICII OFERITE

1.Posibilitatea unei angajari nelimitate
2.O activitate nemonotona
3.Posibilitatea de participare la cursuri de specializare si / sau perfectionare
4.Va asigura sprijinul in obtinerea specializarii pe care o optati
5.O atmosfera de lucru placuta
6.Salariul: 48.000-51.000 euro/an.Garzile sunt platite suplimentar.
7.Concediul: In total 30 de zile pe an (6 saptamini pe an)

Agentie de selectie si plasare forta de munca in strainatate