Consultant SAP

Tjobs SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru o companie din Germania cautam consultanti SAP. Candidatul selectat va reprezenta compania si va sprijinii clientii in procesul de implementare a solutiilor SAP.

Responsabilitati:
- Implementare SAP in regiunea EMEA(Europa, Orientul Mijlociu si Africa);
- Furnizarea de servicii de consultanta;
- Dezvoltare de planuri si specificatii;
- Reprezentarea procesului de business in SAP SD (vanzari si distributie) si MM (gestiunea materialelor);
- Colaborarea cu echipele interne si externe;
- Efectuare de calatorii in interes de serviciu;

CERINTE

- Limba engleza: nivel avansat (scris si vorbit);
- Cunostinte ale altor limbi reprezinta un avantaj;
- Minim 8 ani experienta in programul SAP SD;
- Cunostinte solide de configurare SAP SD pricing, OTC, LIS;
- Experiente anterioare in implementarea SAP;
- Cunostinte de SAP MM si a procesului de achizitii;
- Cunostinte tehnice SD si ABAP -constituie un plus;
- Disponibilitate la calatorii;

BENEFICII OFERITE

Alte informaţii
Se vor lucra 40 ore/ saptamana.
Se doreste o colaborare pe termen lung.

NU PERCEPEM COMISIOANE!

TjobsRecruit este divizia de leasing de personal si recrutare a Grupului Tjobs, cu prezenta la nivel international, furnizor de servicii de leasing de personal si solutii de recrutare.
Grupul Tjobs este un concept unic de recrutare, activ la nivel international, bazat pe un sistem integrat care asigura desfasurarea în timp real a procesului de recrutare.