Clinica privata zona Leipzig - Medic Cardiolog

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Centru de reabilitare cardiaca din zona Leipzig cauta Medic Cardiolog .
Dotari :echipamente pentru evaluarea bolnavilor cardiovasculari : electrocardiograf, EKG de efort, ecocardiograf Doppler color, ecocardiograf portabil, Holter TA (ABPM - aparat portabil cu înregistrare de 24 de ore), Holter EKG (aparat EKG portabil cu inregistrare de 24 de ore), Doppler vascular, oscilometre, spirometre. In cadrul centrului avem :laborator de radiologie, laborator de analize medicale, baza de tratament (mofete, bai CO2, electro-fizioterapie), sali de cultura fizica medicala (CFM), bazin pentru hidro-kinetoterapie.

CERINTE

Limba germana la nivel avansat/mediu
De preferat certificat de conformitate pentru recunoasterea titlurilor de calificare deja eliberat de Ministerul Sanatatii, insa nu este obligatoriu. Mentionam ca un astfel de certificat se elibereaza in cel mult 3 luni dupa depunerea actelor
- Disponibilitatea si dorinta de a pleca in Germania

BENEFICII OFERITE

- 70.000- 90.000 euro brut /an
- locuinta de serviciu
- facilitati si avantaje in cadrul clinicii ( cafeterie, restaurant , parcare )
- sprijin in demersurile de inscriere la Colegiul Medicilor