AU PAIR pentru Germania

ROMCONSULT INTERNATIONAL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Locatie: Nürnberg si in apropiere(Sudul Germaniei), Perioada: 10 sau 12 luni , incepand cu lunile septembrie/octombrie 2007
In ce consta activitatea de AU PAIR:
- ingrijirea copiilor familiei gazda (baby-sitting), precum si in ajutor la realizarea menajului usor al casei acestei familii

Ore de lucru: 30 de ore pe saptamana(5-6 ore pe zi ce vor fi stabilite cu familia)

Zile libere : 1 1/2 libere pe saptamana, 2 zile platite de concediu pe luna, timp liber pentru a frecventa o scoala de limba germana;

Trimiteti CV-ul in limba germana sau engleza pentru a putea fi prezentat angajatorului. E-MAIL: office@hr-recruitment.ro

CERINTE

Conditiile esentiale pentru a fi considerat un candidat eligibil pentru programul AU PAIRS sunt urmatoarele:
- varsta cuprinsa intre 18 si 24 de ani;
- experienta de ingrijire a copiilor
- cunostinte bune de limba germana;
- fara cazier juridic ;
- este responsabil/a si poate avea grija de copii minori.
Este considerat avantaj: background educational cu specific in domeniul: medical, asistenta sociala, invatamant.

BENEFICII OFERITE

Salariu: 260 Euro
Familiile gazde vor plati asigurari pentru au pair, abonament de transport pana la scoala, transportul dus-intors in Germania, cazare, costuri pentru scoala si lucruri personale.

Romconsult International, companie de consultanta in domeniul resurselor umane, este liderul regional in acest domeniu pentru zona de Sud-Vest a tarii. Oferim in principal servicii de recrutare - selectie - plasament de personal specializat precum si consultanta de-a lungul intregului lant de valoare.