Asistenti Medicali Pediatrie - Germania

Petrolvalves

Job expirat

RESPONSABILITATI

PVR cauta pentru partenerul sau, unul dintre cele mai importante concerne private de clinici si spitale din Germania, Asistenti Medicali Pediatri pentru a profesa in spitale din Germania.

Selectia se va face pe baza CV-ului si a unui interviu telefonic sustinut cu reprezentantii din Germania.

CERINTE

- Experienta in domeniu medical – Pediatrie sau Neonatologie
- Disponibilitate de a lucra in Germania pe termen mai indelungat
- Cunoasterea limbii germane la nivel conversational

BENEFICII OFERITE

- Posibilitatea de specializare si perfectionare, profesand in cadrul unei clinici de renume din Germania
- Stagiu de cateva zile in clinica concernului german pentru acomodarea cu sistemul medical german, inainte de semnarea contractului
- Contract de munca de minimum 1 an, cu posibilitate de prelungire
- Salariu conform legislatiei germane pentru gradul de specializare si de incadrare
- Suport logistic pana la semnarea contractului si pana la plecarea in Germania
- Suport sustinut din partea concernului german in perioada de acomodare si de instalare in Germania

Furnizare de echipament pentru industria energetica si petrochimica si recrutare si plasare de forta de munca pentru proiecte internationale.