Asistenti Medicali-GERMANIA

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pozitiile presupun ingrijire ambulatorie a persoanelor care au nevoie de ingrijire, de terapie intensiva si in special a celor cu probleme respiratorii - ingrijirea are loc la domiciluil pacientului.

Perioada contractului: nedeterminata

Se ofera:
Salariu lunar: 1800 - 2200 Euro

Vor exista bonusuri si sporuri in functie de schimburile lucrate (Duminica, Noaptea si Sarbatori Legale) si sporuri de noapte.

Program munca:
In schimburi, garda de 8 – 12 ore, pot sa fie in oricare zi a saptamanii atat ziua cat si noaptea.

25 zile de concediu pe an, la cerere, concediu platit.

CERINTE

Limba straina: Germană: Mediu

Experienta: nu este necesara.

Varsta maxima: nu exista limita de varsta

Limbi straine: Limba germana nivel B1

Scoala de asistent medical inceputa dupa 01.01.2007;

Alte cerinte:
- diploma in domeniul calificarii recunoscuta in UE
- obtinerea de catre candidat de la Ambasada din Romania a Certificatului de Conformitate
- atestat de limbă în copie autentificată - tradus in Germana si legalizat la notar