Asistenti medicali - Germania

Pegasus Heimbeatmungsdienst GmbH

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pegasus Heimbeatmungsdienst GmbH are ca obiect de activitate asistenta medicala de specialitate a pacientilor cu probleme respiratorii. Asistam medical in diferite regiuni ale Germaniei adulti si copii cu traheostoma si ventilati artificial.

Pentru pacientii nostri cautam:
Asistente si Asistenti Medicali Generalisti

CERINTE

Studii: postliceale, colegiu, facultate
Limba straina: germana. Indeosebi suntem interesati de persoanele care au deja cel putin cunostiinte medii de germana pentru a putea sa inceapa cat mai repede munca, dar ne bucuram si de candidaturiile celor care inca nu au cunostiinte de limba germana dar sunt interesati sa o invete
Experienta: nu este importanta
Alte cerinte: Diploma de asistent medical generalist sau in curs de a o obtine.
Certificat de conformitate eliberat de Ministerul Sanatatii sau posibilitatea de a-l dobandi.

BENEFICII OFERITE

Angajatilor nostrii oferim:
- salariu la nivel german
- sporuri salariale pentru munca de noapte, duminica sau zi de sarbatoare
- toate beneficiile unui salariat din Germania (asig. de sanatate, pensie, concediu etc.)
- instructaj cuprinzator la inceput
- posibilitate de intoarcere regulata in Romania (ex.: in fiecare luna, la doua luni etc.)
- posibilitati de formare profesionala continua
- loc de munca sigur intr-o companie in expansiune
- asistenta in cautarea unei locuinte
- asistenta in rezolvarea tuturor formalitatilor la sosirea in Germania
- preluarea formalitatilor in vederea obtinerii recunoasterii calificarii.

In plus, persoanelor interesate li se pot oferi cursuri de limba germana in Germania.

Ne bucuram de aplicatia dumneavoastra!

Pentru aplicatii si intrebari va rugam sa ne contactati la:

Klausener Weg 24
54516 Wittlich
Germania

Mai multe puteti afla de pe situl nostru: www.pegasus-pflege.de