Asistenti Medicali Germania

von Caprivi GmbH

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea Jobului:
•Ingrijirea de baza si tratarea pacientilor
•Completarea formularelor si documentelor ce tin de procesul de ingrijire si asistenta medicala a pacientului
•Medicamentatie
•Asistarea medicilor in activitatile solicitate, vizite, discutii cu pacientii post-pre operatorii, etc.
•Participarea la masuri de mobilizare terapeutica
•Recoltarea de probe biologice pentru evaluarea clinica
•Monitorizarea pacientilor
•Ingrijirea de rudele pacientilor (prezentati starea pacientilor rudelor acestora, etc.)
•Organizarea muncii

CERINTE

Profilul candidatului ideal:
•Experienta minim 5 ani ca asistent medical in clinica (constituie avantaj)
•Certificat B2 -cunostinte limba germana (Pentru recunoasterea diplomei de Asistent Medical in Germania. Cei care detin cunostinte de limba germana lvl B1 pot fi angajati ca Helfer pana la obtinera Dilomei Germane de Gesund-und Krankenpfleger/in)
•Responsabil, implicat
•Flexibil, poate lucra atat independent cat si in echipa
•Disponibilitate de a lucra in diferite centre medicale din Germania
•Cunostinte operare PC – Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint si Outlook)
•Fara antecedente penale

BENEFICII OFERITE

Oferta este standard, aceeasi pe care o avem pentru toti angajatii nostri germani sau de alta nationalitate.
Numar de ore lucrate/luna:
-160 ore/luna
Salariu:
-2500 € Brutto/luna
-1600-1800€ Netto/luna in functie de clasa de impozitare
Concediu platit:
-24 zile lucratoare/an
Cazare:
-Asigurata si platita de angajator
Diurna pentru costurile cu masa:
-de la 12€ netto/zi lucrata (de la 400 € netto/luna in functie de nr de zile lucrate)
Asigurare medicala, somaj, pensie:
-Asigurate conform legii germane prin contractul de munca.
Tipul contractului de munca:
-Contract de munca pe perioada nedeterminata

VON CAPRIVI GmbH reprezinta o firma de traditie, cu peste 9 ani de experienta in intermedierea si plasarea fortei de munca in intreaga Germanie, cu preponderenta in Landurile Baden-Württemberg, Bayern si Hessen. In tot acest timp am reusit sa ne impunem ca un jucator important in piata intermedierilor de personal, avand in prezent colaborari atat cu Spitale, Clinici si Azile de batrani Private cat si de Stat.
Pe langa indelugata experienta acumulata, la baza seriozitatii noastre se afla sutele de angajati multumiti de care dispunem in prezent.