ASISTENTI MEDICALI GENERALISTI - GERMANIA

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Intermediem posturi ASISTENTE MEDICALE / ASISTENTI MEDICALI in cadrul clinicilor private din Germania.

- Salarizare : intre 2000 – 2200 € brut / luna
-Dupa recunoasterea diplomei 2400 € brut / luna
- Aproximativ 180 ore lunar
- Cazare oferita contra cost aproximativ 200 €/luna

Responsabilitati: Specifice postului.Asistentul Medical Generalist se ocupa in principal cu asistarea medicului la efectuarea investigatiilor clinice, efectuarea explorarilor functionale, realizarea investigatiilor paraclinice uzuale, programarea pacientilor pentru investigatii de specialitate, administrarea tratamentelor, interventii in situatii de urgenta, monitorizarea starii pacientului, completarea documentelor de evidenta a medicamentelor, de evidenta a pacientilor si de observatie clinica medicala, prevenirea crearii focarelor de infectie, sterilizarea instrumentelor si a materialelor, administrarea medicamentelor si a materialelor consumabile, asigurarea conditiilor igienico - sanitare generale la locul de munca, precum si asigurarea conditiilor necesare desfasurarii tratamentelor si recoltarilor.

CERINTE

- Detin diploma de asistenta medicala.
- Cunosc limba germana la nivel mediu/conversational
- Nu au cazier judiciar.
- Detin Certificat de Conformitate de la Ministerul Sanatatii sau pot obtine acest certificat

BENEFICII OFERITE

Ore suplimentare platite / sau zile libere
Concediu anual
Asigurari sociale si medicale platite
Mediu de lucru placut
Asiguram asistenta pentru obtinerea recunoasterii diplomei de asistenti medicali in Germania.

Ne puteti contacta pe email :
eurojobs201@yahoo.de