Asistenti Germania

HBM Muhlhausen GmbH

Job expirat

RESPONSABILITATI

HBM Muhlhausen GmbH, recruteaza asistenti medicali generalisti pentru a lucra in casele de ingrijire medicala din Germania.

CERINTE

calificarea de asistent medical generalist, experienta in ingrijirea batranilor, experienta in ingrijire intensiva cunostinte de limba germana de nivel minim A2.2

BENEFICII OFERITE

contract de munca pe durata nedeterminata salariu brut lunar 1,500 eur pana la obtinerea certificatului de limba germana pentru nivel B2 si dupa obtinerea lui, lunar 1900, eur brut. Orele suplimentare sunt platite.
26 zile de concediu
cursuri de germana intensive subventionate 100%
pe durata studiilor de limba germana, angajatii lucreaza 50% din timp, restul timpului se aloca studiului limbii.
asistenta continua incepand cu momentul sosirii pe aeroport sau teritoriul Germaniei.
traducerea si omologarea diplomelor care atesta titlul profesional.
cei interesati sunt rugati sa trimita CV-uri la info@eurasiaag.ch - Juliana Ledig sau cv_asistenti@yahoo.com Adrian Margauan in limba germana in format europass si sa ataseze si copii dupa diplomele care atesta calificarea ca asistenti medicali generalisti. Diplomele trebuiesc traduse in limba germana si autentificate.

HBM Muhlhausen GmbH societate germana, detine case de batrani in partea de nord a Germaniei recruteaza asistenti medicali vorbitori de limba germana pentru unitatile proprii.