ASISTENTE MEDICALE SI PERSONAL DE INGRIJIRE IN GERMANIA

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Va oferim acum posibilitatea sa lucrati in domeniul medical pentru clinici si spitale in Germania. Este nevoie de asistenti medicali cu experienta in :

* anestezie,
* bloc operator
* chirurgie
* pediatrie
* terapie intensiva
* ingrijire varstnici
* generalisti
* alte specializari.

Acest program este GRATUIT pentru aplicanti!

NU exista taxe sau comision de plasare!

CERINTE

* Nivel B1 sau B2 de comunicare orala pentru limba germana (si certificat, daca este posibil de la Institutul Goethe, care sa ateste acest nivel de cunostiinte)
* Studii finalizate in domeniul medical; experienta minim 2 ani
* Diplomele si documentele justificative sa fie traduse in limba germana si legalizate – serviciu oferit de biroul nostru de traduceri la un pret redus;
* Varsta maxima de 50 de ani; aspect fizic placut si stare de sanatate buna;
* Posibilitatea de a emigra in Germania, impreuna cu familia;
* Posibilitatea pentru specializare suplimentara in Germania.

BENEFICII OFERITE

Salarul se negociaza cu angajatorul in functie de experienta si specializare.
Salariile pentru asistente sunt intre 2000-2600 euro/brut luna la care se adauga plata orelor de noapte si a altor servicii prestate.(30 000 - 32 000 euro / brut an)