Asistent medical in Germania

ISP- Personalvermittlung

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descriere si responsabilitati job:
-monitorizarea si supravegherea pacientilor
-masurarea functiilor vitale, tensiune arteriala, glicemie etc
-administrarea medicamentelor
-administrarea tratamentelor intravenoase si musculare
-completarea fisei de observatie a pacientilor
-acordarea primului ajutor în caz de urgență

CERINTE

-diploma de asistent medical eliberată de o instituţie de învăţământ acreditată
-certificat de conformitate eliberat de Ministerul Sanatatii
certificat limba germana nivel B2 (se accepta si nivelul B1 cu conditia posibilitatii obtinerii niv. B2)
-deschidere si flexbilitate
-fara antecedente penale
-interesat de acumularea de noi cunostinte
-spirit de observatie si atentie distributiva
-atitudine concilianta in relatiile cu pacientii si colegii de munca

BENEFICII OFERITE

-pachet salarial motivant in conformitate cu standardele pietei muncii din Germania, (renegociabil in functie competente dupa inceperea perioadei de proba):
-salariul brut incepe cu 1600 € pentru asistentii medicali fara recunoasterea calificari in Germania
-2100 € dupa echivalarea diplomei si calificarii de asistent medical generalist
-cazare in incinta institutiei si asigurarea a 3 mese pe zi pana la gasirea unei locuinte
-decontarea costurilor de transport Romania-Germania pana la valoarea de 150 €
-28 de zile de concediu /an
-asigurare de sanatate in Germania (inclusiv pentru membrii familiei)
-asigurare pentru pensie in Germania
-posibilitati de formare profesionala continua si de avansare
-desfășurarea activității profesionale într-un mediu modern conform celor mai noi standarde din domeniul medical

DESCRIEREA FIRMEI

www.isp-jobs.de
ISP Personalvermittlung, cu sediul in Limburg a.d. Lahn, furnizeaza servicii de consultanta si intermediere, respectiv recrutare si plasare personal calificat în domeniile medical, inginerie, precum și hotelarie pe teritoriul Germaniei.
Suportul continuu acordat candidatilor si asistenta pe toata perioada intermedierii locului de munca dorit, cat si suportul post plasare, confirma modul nostru de munca si abordare sensibil fata de oamenii care, din motive economice, aleg sa profeseze intr-o tara straina cu o cultura „straina“ lor.