Asistent medical - Germania - interviuri la Bucuresti in 11 si 12 martie cu angajatorul din Germania

SC URBAN BUSINESS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Agentia de recrutare si selectie EPIC Business Human Strategy recruteaza asistenti medicali pentru a-si desfasura activitatea in camine de batrani sau spitale din Germania.

Organizam interviuri la Bucuresti in 11 si 12 martie direct cu angajatorul din Germania.

Responsabilitati:

- asistarea medicului la efectuarea investigatiilor clinice
- administrarea tratamentelor

- monitorizarea starii pacientului

CERINTE

- Diploma de absolvire a unei unitati de invatamant de specialitate acreditate de autoritatile romane (liceu sanitar, scoala postliceala sanitara, studii universitare medicale
- Limba germana – nivel de cunostinte suficient astfel incat sa poata raspunde unor intrebari standard in cadrul interviului de angajare – minim A2
- Experienta anterioara in ingrijire batrani (chiar si ruda) constituie un avantaj
- Fara antecedente penale – va fi necesara prezentarea cazierului judiciar
- Motivatie ridicata

BENEFICII OFERITE

Ce oferim noi, EPIC Business Human Strategy?

- Sprijin si consultanta pe toata perioada premergatoare angajarii dezvoltand astfel o relatie bazata pe sinceritate, incredere si profesionalism
- Consilierea candidatillor pe perioada procesului de selectie – intocmirea CV-ului in limba germana, pregatire pentru interviul in limba germana cu angajatorul din Germania, sprijin si informare pentru pregatirea formalitatilor de angajare
- Evaluarea candidatilor – interviu, test de personalitate online, evaluarea nivelului de cunostinte de limba germana
- Organizarea interviurilor de recrutare
- Posibilitatea perfectionarii limbii germane prin accesarea unui curs on-line in conditii foarte avantajoase
- Nu se percepe taxa sau comision de la candidati

Ce ofera angajatorul din Germania?

- Contract de munca pe perioada nedeterminata, cu norma intreaga
- Salarizare la nivel european in conformitate cu standardele pietei muncii din Germania, in functie de nivelul de experienta al candidatului
- Ore suplimentare platite
- Concediu de odina
- Asistenta pentru toate formalitatile legate de drept de munca permanent, echivalarea diplomelor
- Asigurare medicala si sociala
- Cazare sau, dupa caz, consiliere in vederea inchirierii unei locuinte

EPIC Business Human Strategy is a company acting in the human resources consultancy field, offering services both in talent acquisition and human capital development.

At EPIC we mix creativity, simplicity, passion, commitment and processes to build synergies between client's business vision and people potential. We bring our experience and expertise from a diverse range of industries, cultures and businesses, from start up to mature entrepreneurship and multinationals. We aim to build strategies that last and people tell great stories about.