Asistent Medical Germania / Casa de bătrâni ”Zur Buche”

Casa de bătrâni ”Zur Buche”

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru mai multe informații decât cele prezentate mai jos puteți vizita www.asistent-medical.ro și www.zurbuche.de.

Responsabilități:

- Monitorizarea permanentă a seniorilor din casa de bătrâni;
- Administrarea tratamentelor intravenos, intramuscular și oral;
- Completarea și actualizarea permanentă a fișei de observație a pacienților;
- Informarea pacienţilor despre modul de utilizare a medicamentelor şi despre potenţialele lor riscuri sau efecte adverse;
- Identificarea nevoilor pacienţilor şi formularea de recomandări competente;
- Completarea formularelor medicale numai la indicațiile medicului;
- Acordarea primului ajutor în caz de urgență;

CERINTE

- Cunoștințe de limba germană la nivelul minim B2 conform Cadrului European Comun pentru Limbi Străine (mediu);
- Diplomă de asistent medical eliberată de o instituție de învățământ acreditată, începând cu anul 2007 SAU diplomă de asistent medical eliberată de o instituție de învățământ acreditată, înainte de anul 2007 și o experiență minimă de 5 ani în ultimii 7 ani;
- O bună capacitate de comunicare (constituie un avantaj);

BENEFICII OFERITE

Beneficiile oferite de către casa de bătrâni ”Zur Buche” angajaților acoperă atât sfera financiară, cât și cea socială.

- Salariu brut lunar între 1700 și 2200 EUR cu variații ce depind de turele lucrate, numărul orelor de muncă înregistrate, zilele în care se lucrează (zile lucrătoare, weekend-uri sau sărbători legale) și orele suplimentare;
- 28 de zile de concediu în fiecare an, conform legislației în vigoare;
- Accesul la cantina din clădirile casei de bătrâni unde se oferă un preț special angajaților;
- Posibilitatea de a fi cazat (contra cost) în una din locuințele special desemnate angajaților (se poate închiria un apartament sau doar o cameră);
- Accesul gratuit la cursuri de perfecționare și pregătire în domeniu medical și la seminarii cu teme din activitatea zilnică.

Pentru mai multe detalii despre procesul de recrutare și despre casa de bătrâni ”Zur Buche” vizitați site-ul www.asistent-medical.ro și www.zurbuche.de.

Cu cele 2 clădiri existente și încă 2 în construcție, ”Zur Buche” este cea mai mare casă de bătrâni din regiune. Aici, la doar câțiva kilometri de orașul Trier, lucrează astăzi peste 400 de profesioniști în domeniu și o dată cu deschiderea noilor edificii din localitățile Salmtal și Konz Rohrscheid numărul acestora va crește semnificativ. Istoria acestei instituții se întinde pe mai mult de 25 de ani, garantând stabilitate și condiții excepționale atât pentru pacienți cât și pentru angajați.