Asistent Medical Generalist pt Germania

Ella Jancso PFA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Sarcini si responsalibilitati:
• Administrarea tratamentelor intravenos, intramuscular sau oral
• Completarea si actualizarea permanenta a fisei de observatie a pacientilor si a bazei de date
• Informarea pacientilor despre modul de utilizare a medicamentelor si despre potentialele lor riscuri sau efecte adverse
• Identificarea nevoilor pacientilor si formularea de recomandari competente
• Raportarea evolutiei starii de sanatatea pacientilor, atat asistentului sef, cat si medicului specialist
• Raspunde pentru aplicarea corecta a tratamentului fiecarui pacient

Locatie la alegere: Hamburg, Berlin, München, Stuttgart, Frankfurt sau Düsseldorf

CERINTE

• Limba Germana – nivel mediu, B1
• Studii postliceale/ superioare de Asistent Medical
• Experienta in domeniu (cabinet/ spital/ etc) – 1 an
• Interes pentru dezvoltarea carierei in domeniul medical
• Abilitati de comunicare, orientare spre nevoile pacientului, atitudine pozitiva, promptitudine in realizarea sarcinilor, seriozitate si responsabilitate, abilitati de munca in echipa si solitar.

BENEFICII OFERITE

Salariul motivant
Mediu de lucru placut
Posibilitate de promovare

Asteptam CV-urile dumneavoasta la adresa de mail: hmpp1@ymail.com
Pentru informatii sunati la +40 749 989925