Asistent Medical Generalist - Laufen / GERMANIA

Absteehaus

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asistenti Medicali (barbati sau femei) Generalisti, pentru a lucra in Laufen - GERMANIA / Landul Bavaria, langa orasul austriac Salzburg, intr-o institutie specializata in ingrijirea cetatenilor seniori.

CERINTE

Conditii:
- Calificare corespunzatoare (scoala postliceala de 3 ani) si una din echivalarile necesare pt. CE obtinuta de la Ministerul Sanatatii Publice, in functie de anul absolvirii.
- Cunoasterea limbii germane la un nivel rezonabil pt. a intelege doleantele sau necesitatile pacientilor nostri.
- Experienta in lucrul cu cetatenii seniori, reprezinta un real avantaj in favoarea candidatului.
- In masura posibilitatilor, vor fi apreciate eventualele referinte scrise sau verbale.

BENEFICII OFERITE

Oferta nostra, bonusuri:
Salariu oferit este negociabil si va fi proportional cu calificarea si experienta fiecarui candidat in parte.
Institutia noastra achita tuturor angajatilor sai, toate taxele si impozitele datorate statului german. Ca atare, salariatii nostri se bucura de concediu de odihna, concediu medical, sarbatori, somaj, asigurari medicale, pensie, etc., etc.

Rugam cei interesati in aceasta oferta de angajare sau cei interesati doar pt. detalii suplimentare, sa ne contacteze la adresa de email:

cautam.asistenta@gmail.com

sau eventual la fax +49-8682-955-552 (Germania)

Mentionam ca suntem angajatorul direct, rugam firmele de HR sa nu ne contacteze.

Clinica privata, situata in Germania la 20 km distanta de orasul austriac Slazburg, specializata in ingrijirea persoanelor in etate.