Asistent medical

Tjobs SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descriere job:
Iți dorești un contract de muncă în străinătate pe un post de asistent medical? Cauți un venit motivant unde poti beneficia de bonusuri salariale? Institutie specializata in ingrijirea cetatenilor seniori cauta asistenti medicali generalisti, cunoscatori ai limbii Germane.

Responsabilitati:
-evaluarea, planificarea, implementarea nevoilor de sanatate si asistenta sociala pentru pacientii
-se asigura ca procesele administrative sunt livrate în mod eficient la cerințele legislative
-completarea dosarelor/fiselor de observatii ale pacientilor
-administrarea si evidenta tratamentelor medicale si asigurarea stocului disponibil de medicamente
-monitorizarea indicatorilor fiziologici
-asigurarea actualizarii fiselor de observatie
-deplasarea la domiciliul pacientilor in caz de urgente

CERINTE

- Experienta recenta in domeniu de minim 6 luni
- Obligatoriu detinerea unui permis de conducere categoria B
- Copie a diplomei de absolvire
- Certificat de membru al Ordinului asistentilor medicali
- Certificat de conformitate cu Directiva UE 2005/36, (Adeverinţă de conformitate UE) eliberat de Ministerul Sănătăţii Direcţia Generală Politici de Sănătate
- Atestat de limba germana– Nivel B1 sau B2
- Limba germana – nivel mediu

BENEFICII OFERITE

-cazarea asigurata si platita de catre angajator in primele 6 luni de munca
-transportul Romania-Germania va fi asigurat si platit de catre angajator ( Max 300 Euro )
-posibilitatea de castiguri suplimentare sub forma de bonusuri si sporuri
-contractul va fi intocmit pentru 24 de luni de la semnarea contractului de munca (recunosasterea Diplomei) cu intentia de prelungire a contractului pe perioada nedeterminata
-angajatorul prefera persoane interesate de o colaborare pe termen lung, dispuse sa se relocheze in Germania
-program de lucru: 6 zile / saptamana , 1 zi libera /saptamana
-se va lucra in 3 schimburi (39 h/ saptamana)

TjobsRecruit este divizia de leasing de personal si recrutare a Grupului Tjobs, cu prezenta la nivel international, furnizor de servicii de leasing de personal si solutii de recrutare.
Grupul Tjobs este un concept unic de recrutare, activ la nivel international, bazat pe un sistem integrat care asigura desfasurarea în timp real a procesului de recrutare.