Asistent/a medical/a in Germania

Makro Mikro

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clinica germana cauta:

Asistent/a medical/a
pentru una dintre cele mai moderne clinici universitare multidisciplinare din Germania.

Clinica germana ofera contracte de munca pe perioada nedeterminata.
Daca planuiti sa va stabiliti in Germania, acum aveti cea mai buna ocazie.

Nu percepem nici un fel de comisioane pentru serviciile oferite.

CERINTE

-experienta in cimpul muncii de minim 3 ani in cadrul sectiei de chirugie/operatii/bloc operator(instrumentista).
-nu sunt necesare cunostiinte de limba germana, dar este de la sine inteles ca aceasta va trebui invatata in cel mai scurt timp.

BENEFICII OFERITE

1) se muncesc 38.5 ore pe saptamana

2) se primeste al treisprezecelea salar
3) salariul se negociaza individual cu angajatorul (clinica) dupa tariful landului.

4) in functie de experienta si aptitudini se poate cistiga intre 2000 si 3100 euro lunar

5) se lucreaza in 3 ture si deci se platesc sporuri si bonusuri suplimentare conform legislatiei germane. In functie de aceasta desigur creste si cistigul dvs. net. Se pot lucra ore suplimentare la cererea angajatului.
6) Impreuna cu clinica, organizam un program international de integrare astfel incit adaptarea dumneavoastra in Germania impreuna cu familia dvs.(dupa caz) sa fie cit mai comoda si usoara.

7) Impreuna cu clinica suntem de asemenea la dispozitia dvs. in Germania pentru orice probleme de orice natura, in cadrul serviciilor oferite de firma noastra, pentru a va face integrarea cit mai confortabila.

8) Aveti sansa sa lucrati intr-una dintre cele mai moderne si mai mari clinici din Europa.

Daca sunteti decisi sa schimbati ceva in acest sens, in viata dumneavoastra, ne puteti contacta prin:
(Va rugam sa ne trimiteti prin Email urmatoarele lucruri:
- un CV
-datele dumneavoastra de contact

Contact:
Firma: Makro-Mikro Consulting UG

In Germania:
Tel. 0049-175-6755065

info@makro-mikro.eu

DESCRIEREA FIRMEI

In urmatoarele domenii oferim servicii:

Sprijin in formarea unei firme
Retea de contacte si de consultanta