Angajez sofer comunitate

GROUP Convest

Job expirat

RESPONSABILITATI

- angajam pe termen lung soferi profesionisti cu minim 1 an de experienta pe comunitate avand categoria CE, pentru transportul rutier de marfuri pe rute intracomunitare, cu sisteme autotractor + semiremorca cu MTMA 40 to, conform instructiunilor primite;
- comunicarea permanenta cu dispeceratul privind desfasurarea transportului prin metode de comunicare moderne;
- perioada de lucru este de 8 – 9 saptamani cu patru saptamani libere;
- mediu de lucru profesionist, flexibil si serios;
- respectarea timpilor legali de lucru conform normelor AETR (regulamentului CE 561/2006) si a orelor de prezentare la incarcare, respectiv la livrare.

CERINTE

- atestate si certificari valabile (inclusiv ADR);
- experienta in conducerea autovehiculelor articulate cu MTMA 40 to, in trafic international;
- cunostinte minime de mecanica auto si intretinere a autocamioanelor;
- cunostinte avansate privind legislatia rutiera si legislatia internationala a transporturile rutiere de marfa;
- experienta pe comunitate de minim 1 an;
- card tahograf valabil;
- limba engleza la nivel conversational;
- cazier judiciar si auto fara incidente majore;
- competente si abilitati pentru lucrul in echipa;
- aviz medical si psihologic valabil;
- seriozitate, corectitudine, disponibilitate, deschidere si intelegere;
- fara probleme grave de sanatate;
- cunostinte privind verificarea sau intocmirea actelor de transport.

BENEFICII OFERITE

- salariu lunar atractiv discutat individual la interviu;
- diurna de deplasare pe numarul de zile petrecute in strainatate;
- bonusarea lunara in functie de criteriile de perfomanta stabilite (consum, mod utilizare masina, km parcursi);
- departament de suport dedicat privind eficientizarea rutelor de transport, alimentarile si utilizarea masinii.

GROUP Convest este un grup de companii cu capital privat integral romanesc, ce activeaza individual in domeniul constructiilor, al transporturilor interne si internationale si al vanzarilor. Avem peste 50 de angajati din care personal productiv si personal tehnic, economic, de specialitate si administrativ (TESA). Avem un istoric de peste 10 ani pe piata din Romania. Serviciile oferite de grupul nostru de companii se caracterizeaza prin calitate, durabilitate si competitivitate. Contractele desfasurate cu partenerii nostrii pot evidentia seriozitatea de care dam dovada si implicarea pentru a oferi serviciile corespunzatoare numelui pe care ni l-am creat pe piata din Romania.