Angajam mecanici de locomotiva pentru Germania

Eisenbahn-Personaldienstleistungs GmbH

Job expirat

RESPONSABILITATI

Angajam mecanici de locomotiva certificati, orice nivel, pentru trenuri marfa si/sau persoane
- primele 4 luni vor fi alocate invatarii/perfectionarii/certificarii limbii Germane. In vederea echivalarii permisului de mecanic in Germania este nevoie de nivelul 3 de cunoastere a limbii germane
- urmatoarele 4-6 luni vor fi alocate studiului practic si teoretic al sistemului german de cai ferate, in vederea echivalarii permisului.
Toate cursurile vor fi efectuate in cadrul academie noastre din Pritzwalk
-Dupa finalizarea perioadei de instruire asiguram un loc de munca in cadrul unei companii din holdingul nostru.

CERINTE

-experienta minima ca mecanic de locomotiva
-carte de munca
-permis si certificat complementar de mecanic locomotiva
-diploma liceu
-certificat apt medico/psihologic mecanic locomotiva
-pasaport valabil minimum 1 an
-carte de identitate
-cazier judiciar
-cazier auto(de la politia rutiera)

Pentru toate documentele de mai sus este nevoie de o copie tradusa in limba germana si legalizata

BENEFICII OFERITE

-Pe perioada instruirii 8-10 luni se asigura un salariu in jur de 900 EURO.
-Costurile pentru instruire sunt suportate de compania noastra.
-Pe perioada instruirii vom asigura cazare la un pret foarte convenabil.
-Transportul zilnic la si de la cursuri va fi asigurat de catre noi.
-Nu se percepe nici un fel de comision

Eisenbahn-Personaldienstleistungs GmbH este parte a Enon GmbH & Co.KG, un holding cu competențe in activitati de transport pe cai ferate.
Eisenbahn-Personaldienstleistungs GmbH detine in Pritzwalk, Prignitzer Bahn-Akademie, o academie pentru educarea si formarea mecanicilor de locomotiva si a personalului specific cailor ferate.
În prezent, educația și formarea profesională a personalului pentru cai ferate se face numai pentru compania de cale ferată EG-Potsdam GmbH, de asemenea parte a holdingului Enon GmbH & Co.KG