Angajam ingrijitori persoane varstice

Job4Life

Job expirat

RESPONSABILITATI

Îngrijitor/oare persoane vârstnice în sudul Germaniei

Pentru clienţii noştri renumiţi din sudul Germaniei căutăm cu disponibilitate imediată
Îngrijitor/oare persoane vârstnice cu normă întreagă

Responsabilităţile dvs. includ:
documentarea modului de îngrijire şi colaborarea cu asistenţii/ele medicali/e
îngrijirea generală de bază a locatarilor şi pacienţilor
participarea în cadrul măsurilor de mobilizare terapeutice
însoţirea şi îngrijirea locatarilor şi a rudelor acestora

CERINTE

Cerinte:
pregătire profesională de 1 an, finalizată, ca îngrijitor/oare persoane vârstnice,
îngrijitor/oare bolnavi sau mai mulţi ani de experienţă profesională
cunoştinţe de limbă germană la nivel conversațional (începând cu nivelul A2) absolut
necesare
cunoştinţe de specialitate cuprinzătoare şi de actualitate
siguranţă şi empatie în comportamentul cu oamenii
flexibilitate
disponibilitate pentru deplasări la nivel naţional

BENEFICII OFERITE

Oferta salariala si beneficii:
un salariu de bază brut mai mare decât salariul tarifar începând de la 1.600,00 euro
1.000,00 euro brut primă de loialitate în cazul recunoaşterii legale în Germania
bonificaţie suplimentară pentru o masă pe zi
bonus pentru munca în ture, duminica, în zilele de sărbătoare, precum şi în turele de noapte
slujbe în centrele de îngrijire exclusive ale diferitelor instituţii de finanţare
organizarea şi asigurarea cazarii
organizarea şi plata transportului
program de lucru flexibil, care să corespundă posibilităţilor dvs. individuale
O persoană de contact din echipa noastră consacrată de asistenţă medicală, care vă
stă la dispoziţie şi în afara programului de lucru.

DESCRIEREA FIRMEI

Selectie , consultanta si plasare forta de munca.