MEDICI (GERMANIA)

AGORA Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Recrutam proaspat absolventi de medicina, medici rezidenti si medici specialisti pentru clinici partenere in GERMANIA.

Suntem specializati pe a va gasi un job in urmatoarele domenii:
1.Medicina Interna ((include subspecializarile endocrinologie, diabetologie,gastroenterologie, hematologie, oncologie,cardiologie, nefrologie,pneumonologie,reumatologie, medicina geriatrica, angiologie)
2.Neurologie
3.Anestezie
4. Chirurgie generala
5.Ortopedie
6.Psihiatrie

Durata medie de gasire a unui post este de 3 saptamani.
Asiguram cheltuielile de transport si cazare pentru interviul din Germania. Va ajutam in gasirea unei locuinte. Ne ocupam de obtinerea documentelor necesare in relatia cu Autoritatile din Germania.

CERINTE

1. Absolvent al unei Facultati de Medicina sau student in ultimul an
2. Certificat de limba germana de nivelul B2 (pot aplica si candidatii cu nivel mediu de cunostinte a limbii germane, la care certificatul este in curs de obtinere
3. Specializarea sau dorinta de specializare in domeniile medicina interna, anestezie, chirurgie generala si ortopedie, neurologie sau psihiatrie reprezinta un avantaj

DESCRIEREA FIRMEI

Consultanta in domeniul HR