Web Designer PHP/MySql Photoshop/CSS2/3 AJAX/JQUERY

ACTIVEMALL SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Realizare grafica pentru web si implementare in aplicatii
Dezvoltare grafica CSS2/3
Realizare sau adaptare scripturi JavaScript
Adaptare / Dezvolare scripturi PHP/JS//MySql

CERINTE

Cerinte MINIME :
- Experienta minim 1 an intr-un post similar sau in dezvoltarea de proiecte web pe tehnologiile/platformele de mai jos;
- Cunostinte de PHOTOSHOP obligatorii (Optional COREL);
- Cunostinte HTML, CSS obligatorii (Optional HTML5 + CSS3);
- Cunostinte de JavaScript/AJAX obligatorii (jQuery + JSON);
- Cunoştinţe de user interface design / user experience;
- Design website-uri, HTML/CSS slicing.

Constituie un AVANTAJ:
- Cunostinte de PHP;
- Cunostinte de MySQL;
- Cunostinte de baza despre OOP si MVC;
- Experienta de lucru cu un framework PHP (Joomla, Codeigniter, Yii ...);
- Design pentru mobil / tablete, aplicatii web.

CANDIDATUL IDEAL:

Capacitati appreciate:
- Comunicativ, responsabil, capabil sa gaseasca solutii, deschis provocarilor si dornic sa invete lucruri noi;
- Abilitati de comunicare bune si usurinta in lucru in echipa;
- Stabil, dorinta de colaborare pe termen lung;
- Riguros;
- Sa aiba atitudinea potrivita: un spiririt viu, analitic, sa vrea sa gaseasca solutii la probleme noi, sa fie corect cu el insusi si colegii;
- Sa poata tine pasul cu noile tehnologii si tendinte in domeniu;
- Capabil de a respecta termenele de predare a proiectelor;
- Estimari corecte de timp si respectare de deadline-uri.

BENEFICII OFERITE

Contract / Carte de munca
Mediu de lucru placut
Bonusuri / Mariri in functie de implicare

Servicii complete de web design, gazduire website-uri, optimizare website-uri, promovare online, magazine virtuale