TEHNICIAN SERVICE IT

Agress Business Company

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Executarea de operatiuni de instalare, mentenanta, depanare si verificare preventiva a echipamentelor IT
- Asigurarea de suport tehnic si consultanta pentru echipa de vanzari si clienti

CERINTE

Studii superioare
- Cunostinte solide in domeniul hardware:
- Diagnoza, instalare, configurare periferice, sisteme calcul, sisteme supraveghere video, servere mail
- Configurare, depanare retea LAN , wireless, fibra optica
- Configurare solutii integrate

- Cunostinte solide in domeniul software:
- Configurare imprimanta de retea
- Configurare, testare aplicatii voce fax
- Configurare, testare cont e-mail/internet

- Capacitate foarte buna de comunicare si relationare-atat cu clientii, cat si cu colegii
- Capacitate de integrare in mediile de lucru
- Profil etic / integritate
- Atitudine proactiva si gandire orientata pe solutii
- Receptivitate, implicare si dorinta de invatare si perfectionare
- Atentie si meticulozitate
- Experienta anterioara intr-o pozitie similara constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru dinamic, alaturi de o echipa de profesionisti
- Oportunitatea perfectionarii si promovarii

AGRESS BUSINESS COMPANY furnizeaza solutii IT&C din 1997. Suntem o echipa tanara, dinamica formata din 150 de colegi si reprezentam orasul Galati in alte zece orase din tara. Cu o retea formata din 20 de magazine de specialitate, asistate de centre de service GSM si IT, am castigat increderea clientilor si partenerilor nostri.