Senior Java Developer - Galati

UTI SYSTEMS

Job expirat

RESPONSABILITATI

- analiza, proiectare, dezvoltare pentru aplicatii Java Enterprise, 3-tier, web-based
- implicare pe parcursul intregului ciclu de viata al produsului software

CERINTE

- studii superioare de informatica, automatica, electronica sau similare
- 2 ani experienta in proiecte de referinta
- excelenta stapanire a conceptelor object oriented si relational
- abilitati de comunicare orala si in scris, lucru in echipa
- cunostinte foarte bune de Java si tehnologii J2EE, patternuri OO si J2EE
- web: HTML, CSS, JavaScript, JSP, Servlet, taglibs
- middleware: EJB, JDBC, RMI, JNDI
- database: SQL92 standard, Oracle, SQL Server
- servere de aplicatie: JBoss, WebSphere, Oracle 9iAS
- experienta cu Struts, Ant, JReport, Lucene
- cunostinte XML, XSLT, Web Services, PKI, UML
- cunoasterea de metodologii de dezvoltare software

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru dinamic, profesionist
- posibilitati de afirmare si promovare in cadrul unei companii solide
- salariu motivant
- bonusuri pentru realizari remarcabile

UTI Systems reprezinta o companie importanta pe piata romaneasca de IT & C, recunoscuta ca lider in securitate IT, actionand prin divizia sa de profil ca integrator de sistem, dezvoltator de produse si solutii software si furnizor de servicii
Detalii la www.uti.ro