REPREZENTANT VANZARI

RHS Company SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Promoveaza in sistem de distributie produse IT;
- Identifica, contacteaza potentialii clienti si dezvolta legaturi permanente;
- Implementeaza strategia de vanzari a companiei;
- Informeaza clientii referitor la oferta firmei;
- Incheie si urmareste derularea contractelor;
- Monitorizeaza concurenta si intocmeste rapoarte de activitate.

CERINTE

-Experienta in vanzari in domeniul IT (in sistem de distributie) minim un an constituie un avantaj;
-Bune cunostinte despre produse/piata;
-Studiile superioare tehnice constituie un avantaj;
-Abilitatile de comunicare in limba engleza constituie un avantaj;
-Bune abilitati de comunicare;
-Cunostinte utilizare PC;
-Atitudine proactiva, orientare spre rezultate si simt de raspundere.

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru dinamic intr-o echipa tanara si profesionista;
- Posibilitati de afirmare si promovare in cadrul unei companii solide;
- Formare profesionala.

RHS COMPANY este unul dintre principalii importatori si distribuitori de componente si accesorii IT din Romania.
Societatea a fost infiintata in 1999 la Bucuresti. In 2000 a fost derulat primul import de componente PC si a fost inaugurata prima filiala la Timisoara. Dezvoltarea la nivel regional a fost sustinuta pana in prezent de infiintarea a 9 filiale in principalele orase ale tarii.
Peste 150 de angajati ce formeaza o echipa dinamica si profesionista lucreaza pentru un scop comun : oferirea unor solutii complete clientilor firmei la cel mai bun raport pret / performanta / calitate.
RHS COMPANY este certificata ISO 9001:2000 pentru distributia de produse IT, element esential in demersul conducerii companiei si a intregului personal de imbunatatire continua a calitatii produselor si serviciilor oferite.