REFERENT SPECIALITATE MARKETING

SC ADINA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Obiectiv: promovarea identitatii, produselor si serviciilor firmei, in interiorul si exteriorul acesteia

Responsabilitati:
- implementarea activitatilor de comunicare de marketing, PR si advertising;
- comunicarea cu agentiile de media / advertising, cu prestatori de servicii din domeniul print si digital;
- editarea, procesarea si realizarea de elemente textuale, grafice, audio, foto si video;
- realizarea de analize si rapoarte de uz intern referitoare la imaginea firmei si la rezultatele acesteia;
- organizarea activitatilor de promovare ale firmei, evenimente, lansari produse, campanii;
- redactarea de comunicate de presa, newsletter-e, update-uri si administrare web-site si continut Facebook.

1. Nivel in companie:
- se subordoneaza Directorului de Marketing, care stabileste strategiile, planifica activitatile si monitorizeaza implementarea acestora;

Evaluarea:
1. Probe practice:
Realizare machete grafice / procesare fotografica / web-design (cu tema si termen executie – 24 ore)
Corespondenta scrisa si verbala in limba engleza.
2. Interviu

CERINTE

1. Pregatire / cunostinte solicitate:
Operare PC la nivel avansat:
Office (Word, Excel, Powerpoint);
Corel / Photoshop (obligatoriu); Illustrator / InDesign (suplimentar);
Web-design;
Cunostinte temeinice hardware si alte solutii software nementionate;
Limba engleza, cel putin nivel mediu – scris, vorbit, citit.

2. Experienta profesionala: cel putin 2 ani de zile intr-o activitate similara, inclusiv creatie;

3. Constituie avantaje:
Absolvent Facultate Marketing;
Cunostinte temeinice de fotografie digitala;
Detinator aparat foto DSRL si lumini;
Carnet de conducere grupa B

4. Aspect / atitudine fizica: ingrijit, elegant, atent la alegerile vestimentare, neostentativ; prezenta agreabila, expresie corporala ferma;

5. Aptitudini: creativitate si imaginatie, dinamism, abilitati de comunicare si relationare, fluenta in exprimare, capacitatea de a deschide / participa in mod activ la un dialog, vocabular bogat si nuantat;

6. Trasaturi psihice: motivatie, constiinciozitate, rigoare, dedicatie;

7. Aspecte de evitat: persoane indecise, supra-evaluate, care doresc o ascensiune rapida necorelata cu valoarea oferita, care nu sunt capabili sa ofere in raport cu angajamentele luate.

BENEFICII OFERITE

salarii la termen, bonusuri in functie de proiecte / realizari, mediu profesional elevat, posibilitatea deplasarii in strainatate, posibilitatea unui program flexibil.

Cu o experienta de 20 de ani in domeniul confectiilor textile, compania noastra este in prezent unul dintre principalii furnizori de echipament militar pentru organismele guvernamentale din Romania: Armata, Jandarmerie, Pompieri.