Product Manager

Agress Business Company

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Stabileste gama de produse, plaseaza si urmareste comenzile, isi asuma responsabilitatea deciziilor;
- Mentine in permanenta legatura cu furnizorii in vederea actualizarii disponibilitatii pe stoc a produselor si supervizeaza respectarea conditiilor comerciale stabilite;
- Proceseaza comenzile primite de la punctele de lucru si furnizeaza informatii despre produsele disponibile sau despre ofertele promotionale;
- Negociaza cu furnizorii pentru a obtine cele mai bune preturi si conditii comerciale de achizitie si livrare pentru produsele din portofoliu si colaborareaza cu departamentul vanzari pentru realizarea forecast-urilor;
- Cunoaste in detaliu produsele din portofoliu, caracteristici tehnice, detalii despre utilizare, particularitati, si se preocupa permanent pentru imbunatatirea acestor cunostinte;
- Initiaza si participa la crearea campaniilor promotionale;
- Obtine informatii din piata (referitor la concurenta, noi idei de produse si servicii precum si trend-uri). Gaseste documentatii despre diferitele produse atunci cand acestea nu sunt disponibile – eficienta in cautarea pe internet.

CERINTE

Esti pasionat de vanzari? Esti dornic sa te dezvolti si vrei sa conduci o echipa de profesionisti? Vino sa te alaturi echipei Agress!
Asa ne imaginam noi ca trebuie sa fii:

- Absolvent studii superioare (comert, marketing);
- Cunostinte avansate de limba engleza si de operare PC (experienta in lucrul cu Microsoft Excel);
- Dinamic, viteza de reactie, gandire logica si structurata;
- Abilitati foarte bune de comunicare, spirit de echipa;
- Capacitate de a lucra rapid si eficient in conditii de stres si în raport cu termenele limita;
- Spirit de initiativa si decizie, abilitati de negociere, orientare catre client;
- Capacitate de a asimila rapid cunostinte de natura tehnica (constituie un avantaj experienta intr-un post similar).

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv;
- oportunitatea dezvoltarii si evolutiei profesionale;
- mediu de lucru dinamic si stimulativ

AGRESS BUSINESS COMPANY furnizeaza solutii IT&C din 1997. Cu o retea formata din 16 magazine de specialitate, asistate de centre de service GSM si IT, am castigat increderea clientilor si partenerilor nostri.

Pentru mai multe detalii vizitati www.agress.ro