Operator Documentare-Copywriter

ContentSpeed Maintenance

Job expirat

RESPONSABILITATI

Echipa ContentSpeed cauta colegi noi pentru postul de Operator Documentare - Copywriter.
Avem sediul central in Bucuresti, insa posturile de fata sunt disponibile pentru punctul de lucru din Galati.

Ca si Operator Documentare - Copywriter:
- iti insusesti procedurile/regulile de analiza si operare in domeniu aplicabile inclusiv unor jucatori de talie internationala
- operezi efectiv cu informatii si date despre produse si servicii reale furnizate in domeniul eCommerce
- generezi continut text creativ, convingator si orientat spre vanzare cu privire la produsele/serviciile prezente online

CERINTE

Persoanele de care avem nevoie ar trebui:
- sa fie absolventi/e de studii superioare sau studenti in an terminal
- sa aiba disponibilitate de lucru full time
- sa detina cunostinte minimale de utilizare magazine online (browsing produse si categorii, plasare comenzi)
- sa detina capacitate de adaptare la un ritm de lucru alert
- sa posede spirit creativ, dar si aptitudini de (auto)organizare a propriei activitati
- sa detina abilitati de comunicare in scris, persuasiune, sa poata lucra integrat in echipa
- sa respecte cu strictete termenele asumate si sa poata lucra cu termene limita

BENEFICII OFERITE

In cadrul echipei ContentSpeed vei:
- participa singur sau in echipa la implementarea de idei si viziuni noi pe aplicatii viitoare sau deja existente
- identifica si aplica cele mai bune solutii tehnice
- intelege si estima volumul de munca necesar pentru a pune in practica diverse specificatii particulare folosind solutiile CMS ale companiei
- deprinde abilitati de auto-organizare si respectare a deadline-urilor

ContentSpeed va ofera:
- plan de cariera si oportunitati de avansare
- suport pentru imbunatatirea continua a cunostintelor in cadrul unei echipe cu experienta de peste 10 ani in domeniu
- iesiri si teambuilding-uri intr-un cadru informal
- atmosfera de lucru degajata

ContentSpeed a luat nastere cu o misiune clara: crearea de software pentru e-business, care sa faca domeniul comertului electronic usor accesibil pentru companii de la startup la top 500. Platforma are pana in acest moment peste 350 de implementari, printre companiile si marcile care ne-au ales numarandu-se Diverta, Porsche, Chicco, Austral-Papetarie.ro, Zorile Store, Federatia Romana de Fotbal, Indesit, RSL Leasing, Eureko, Hotpoint, Indesit.