Oferta de munca pentru ingineri de automatizari navale

Hoglund Marine Automation

Job expirat

RESPONSABILITATI

- punere in functiune, reglare si service de sisteme integrate de automatizare specializate pentru industria navala de varf constand in sisteme de alarma si monitorizare, sisteme de telecomanda a motoarelor principale, sisteme de automatizare a diesel generatoarelor.
- deplasarea in diferite tari din Europa, Asia si America de Sud si efetuarea lucrarilor in santiere navale ori la bordul navelor.
- disponibilitatea de a calatori si efectua lucrari in afara Romaniei pe perioade de minimum 3 luni consecutive, ca si adaptarea la program de munca prelungit.
- capacitatea de invatare rapida cu scurta pregatire preliminara in Norvegia.

CERINTE

- Studii tehnice superioare sau in curs de finalizare in inginerie electrica, electronica,
automatizari, nave.
- Experienta relevanta in profilul de activitate al firmei. Constituie avantaj cunoasterea si experienta in punerea in functiune si depanarea sistemelor de automatizare Siemens, Norkontrol, AEG/STN, Lyngso.
- Cunoasterea limbii engleze.
- Programe de operare MS/DOS, Windows, Linux, Office, AutoCad, limbaje de programare PLC, CSharp, Step, Scada, CodeSys.
- Abilitati deosebite de adaptare la nou si invatare rapida.
- Capacitatea de a lucra individual si in echipa.
- Loialitate fata de firma.

BENEFICII OFERITE

- oportunitatea construirii unei cariere intr-o companie de succes
- integrarea intr-un mediu dinamic
- dezvoltarea competentelor profesionale in automatizari navale
- training in domeniu
- pachet salarial atractiv
- lucrari in cele mai performante santiere din lume si cu cele mai performante echipamente.

Firma activa in domeniul automatizarilor navale, sisteme integrate de automatizare specializate pentru industria navala de varf constand in sisteme de alarma si monitorizare.