MANAGER SISTEME MANAGEMENT CALITATE

MAIRON

Job expirat

RESPONSABILITATI

Intocmeste, urmareste si raspunde de aplicarea procedurilor prevazute de Manualul Sistemului Integrat de Management, Calitate, Mediu, Sanatate si Securitate Ocupationala
Realizeaza audituri interne specifice
Participa la auditurile organismelor de certificare
Adapteaza sistemul de management integrat la dinamica profilului si structurii interne a firmei
Intocmeste documente de calitate specifice
Participa la certificarea produselor MAIRON

CERINTE

Absolvent/a de studii superioare în domeniul tehnic sau economic
Cursuri / certificări în Managementul Calității pentru standardele ISO 9001 - 2008; ISO 18001; ISO 14001
Curs SSM cu durata min 80 ore
Curs de evaluare a riscurilor cu durata 240 ore – Avantaj
Experiență minim 3 ani în asigurarea Managementului Integrat al Calității
Experienta de lucru in domeniul sistemelor de management al calitatii pentru activitati de productie din domeniul prelucrarilor mecanice si comercial
Experiență în certificarea de produse
Cunoașterea standardelor și a legislației aplicabile
Operare MS Office Word, Excel, Outlook - Avansat

BENEFICII OFERITE

Salariu pe masura competentei, integrarea intr-o echipa tanara si puternica.

Distributie si procesare de produse metalurgice (tabla, profile, teava, otel beton, oteluri inoxidabile, oteluri cu destinatie speciala). Productie teava sudata, debitare tabla groasa cu oxigaz si plasma, debitare si fasiere tabla subtire, fasonare otel beton din colaci si din bare, carcasare. Comert produse petroliere si ingrasaminte chimice. Comert exterior, transport.
- Marcile reprezentate: MAIRON
- Provenienta capital: Romanesc

Site-urile firmei:
www.mairon.ro si www.mairon-tubes.ro