Inginer constructor (pentru compartiment investitii)

MAIRON

Job expirat

RESPONSABILITATI

- planifică, coordonează şi urmărește derularea proiectelor de construcții DIN CADRUL FIRMEI, oferă soluții tehnice de specialitate;
- studiază planul de construcție (planul și detaliile de execuție) și se asigură că lucrarea este conform acestora;
- întocmește devize, calculațiile de preț, postcalcule;
- caută oferte, verifică prețurile și negociază cu furnizorii de materiale;
- urmărește ca aprovizionarea cu materiale comandate să se facă la timp și verifică existența certificatelor de calitate;
- întocmește și/sau verifică atașamente, situațiile de lucrări, rapoarte de lucru, procese verbale și orice altă documentație cu caracter tehnic;
- urmărește execuția lucrărilor pe șantier din punct de vedere al cantității, calității și respectării termenelor de execuție;
- gestionează proiectele de investiții din cadrul firmei;
- întocmeşte rapoarte şi analize privind activitatea desfăşurată;
- își însușește și urmărește aplicarea legislației, procedurilor și instrucțiunilor tehnice de lucru.

CERINTE

- studii superioare de specialitate – construcții civile și/sau industriale;
- experienţă practică dovedită într-o poziţie similară peste 5 ani;
- autorizație de diriginte de șantier;
- cunoștințe MS Word, Excel – nivel avansat;
- proiectare în 2D, 3D, Acad și AutoCAD;
- MS Project – constituie avantaj;
- permis de conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

Salariu pe măsura competenţei, integrarea intr-o echipă tânără si puternică.

CV-urile, inclusiv foto se primesc până la data de 20.03.2013, pe adresa: recrutare@mairon.ro, cu subiectul 'Inginer constructor'

Distributie si procesare de produse metalurgice (tabla, profile, teava, otel beton, oteluri inoxidabile, oteluri cu destinatie speciala). Productie teava sudata, debitare tabla groasa cu oxigaz si plasma, debitare si fasiere tabla subtire, fasonare otel beton din colaci si din bare, carcasare. Comert exterior, transport.
- Marcile reprezentate: MAIRON
- Provenienta capital: Romanesc

Site-urile firmei:
www.mairon.ro si www.mairon-tubes.ro