Grafician

Plotter Media

Job expirat

RESPONSABILITATI

- creare layout-uri pentru site-uri web
- creare machete grafice in vederea tiparirii (tipar digital, offset, outdoor)
- creare logotipuri si / sau alte elemente de identitate vizuala
- verificare tehnica si optimizare a machetelor in vederea tiparirii
- prelucrare / ajustare imagini

CERINTE

- cunoasterea cel putin a unuia din programele: CorelDraw, Adobe Photoshop, Adobe Ilustrator
- cunostinte solide HTML, Flash, 3D ? constituie un avantaj;
- cunostinte foarte bune de prelucrare imagini
- abilitati de lucru si gandire specifica programelor : InDesign, QuarkXPress;
- experienta in realizarea de layout-uri / machete grafice
- cunostinte privind spatiile de culoare
- portofoliu de clienti - constituie un avantaj
- limba engleza ? nivel avansat
- capacitate de lucru in echipa si sub presiunea unor termene limita;
- abilitati foarte bune de comunicare, organizare si planificare;
- atentie distributiva

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant
- prime si bonusuri conform realizarilor

productie publicitara, tipografie digitala, printuri outdoor de mari dimensiuni, inscriptionare cu autocolant pe autobuze / tramvaie / microbuze / camioane / vitrine, firme luminoase, panouri publicitare, banner-e, mesh-uri, copertine, prelate, litere volumetrice din PVC, stiplex sau polistiren, imprimare termica pe materiale textile, imprimare serigrafica pe orice suport, signalistica outdoor, hoteliera si scenica, amenajari showroom, statii peco, inchirieri panouri stradale orice zona din Galati si Braila, alpinism utilitar, confectii metalice, acoperiri diverse