Expeditor international

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Relationare cu clientii existenti si potentiali in primirea si rezolvarea cererilor de transport marfa
- Cautarea si gasirea de solutii adecvate de transport de la furnizori ( transportatori)
- Negocierea tarifelor de transport cu furnizorii in vederea obtinerii unor tarife cit mai convenabile pentru clientii companiei;
- Crearea si completarea dosarului operational de import pentru fiecare transport conform normelor interne ale companiei ;
- Urmarirea primirii si corectitudinii facturilor de la furnizori si identificarea acestora in relatie cu transportul pentru care au fost efectuate serviciile respective ;
- Intocmirea de evidente si rapoarte pentru transporturile efectuate.

CERINTE

- Experienta in domeniul transporturilor de marfa
- Abilitati de comunicare: se asigura ca a furnizat colaboratorilor informatiile necesare indeplinirii cu succes a sarcinilor, prezinta clar ideile, are capacitatea de a asculta activ, lucru in echipa;
- Orientare catre client: raspunde prompt solicitarilor clientului, solicita feedback clientului, stabilieste o buna legatura cu clientul;
- Planificare/Organizare: isi programeaza activitatile pentru a respecta termenele;
- Integritate: pastrarea informatiilor confidentiale;
- Initiativa: atitudine proactiva, anticipeaza problemele potentiale;
- Orientare spre rezultate: isi indeplineste sarcinile in timpul solicitat, performeaza in baza unui standard inalt;
- Dexteritate in folosirea aplicatiilor informatice;
- Limba ENGLEZA – NIVEL AVANSAT;
- Cunostinte bune operare PC.

BENEFICII OFERITE

bonuri de masa
prime - conform performantelor