Economist - Galati

CASA NOASTRA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Inregistrarea in contabilitate a urmatoarelor operatiuni in baza documentelor justificative specifice fiecarei operatiuni, conform Legii contabilitatii nr.82/1991 republicata cu modificarile ulterioare;
-Verificarea si coordonarea activitatatii de casierie ce se desfasoara in show-room-uri, modul de intocmire a facturilor, concordanta dintre sumele facturate clientilor si contractele incheiate cu acestia;
-Inregistrarea documentelor fiscale in Jurnalul de cumparari si in Jurnalul de vanzari;
-Verifica componenta soldului clientului si efectueaza reglari pe baza acesteia;
-Intocmeste lunar sau ori de cate ori este cazul Centralizatorul vanzarilor pe locatii (show-room-uri);
-Colaboreaza la intocmirea situatiilor financiare si contabile la nivel de societate;
-Colaboreaza la tinerea corecta si la zi a evidentei financiare si contabile;
-Duce la indeplinire sarcinile stabilite pe cale ierarhica.

CERINTE

-absolvent studii superioare in domeniul economic;
-experienta in domeniul financiar-contabil de minim 1 an;
-cunostinte operare PC (pachetul MsOffice),
-domiciliul in Galati.

BENEFICII OFERITE

-pachet salarial atractiv (salariu + bonuri de masa);
-un mediu de lucru dinamic;
-posibilitatea de acces la programe de pregatire si dezvoltare pe domeniul financiar-contabil.

Casa Noastra inseamna 13 ani de experienta, o retea de peste 84 de magazine in 44 de orase din tara, o echipa de peste 700 de oameni dedicati, o cifra de afaceri de 25 milioane euro pentru anul 2007 si o investitie de 45 milioane euro pe parcursul aceluiasi an, prin care compania opereaza cea mai mare capacitate de productie de ferestre si usi din PVC din Sud-Estul Europei.

Casa Noastra cauta oameni indrazneti, pasionati de munca lor si dornici de performanta.

www.casanoastra.ro
www.qfort.ro