ECONOMIST

MAIRON

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Verificare, înregistrare și arhivare documente contabile
2. Repartizare cheltuieli pe centre de cost
3. Analiză profitabilitate pe segmente de activitate/centre de cost
4. Întocmire buget de venituri și cheltuieli
5. Întocmire declarații fiscale și situații financiare
6. Închiderea contabilă lunară și anuală

CERINTE

1. Studii superioare economice finalizate (finanțe bănci/sau contabilitate)
2. Experienţă minim 5 ani (inclusiv bilanț)
3. Cunoștințe WizCount/SAP – constituie avantaj
4. Cunoștințe solide pachet Microsoft Office
5. Experiență în prelucrarea unor baze mari de date în Excel
6. Experiență în analiza performanței unui segment de activitate
7. Capacitate de analiză și sinteză, de respectare a termenelor limită
8. Lucru în echipă, eficiență, responsabilitate, dinamism

BENEFICII OFERITE

Oportunitatea dezvoltarii carierei intr-o companie dezvoltata la nivel national, a integrarii intr-o echipa tanara si puternica.

Distributie si procesare de produse metalurgice (tabla, profile, teava, otel beton, oteluri inoxidabile, oteluri cu destinatie speciala). Productie teava sudata, debitare tabla groasa cu oxigaz si plasma, debitare si fasiere tabla subtire, fasonare otel beton din colaci si din bare, carcasare. Comert produse petroliere si ingrasaminte chimice. Comert exterior, transport.
- Marcile reprezentate: MAIRON
- Provenienta capital: Romanesc

Site-urile firmei:
www.mairon.ro si www.mairon-tubes.ro