Dispecer Service Galati

Terra Romania Utilaje de Constructii srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigurarea service-ului si reviziei utilajelor furnizate clientilor :
- programeaza reviziile si reparatiile utilajelor vandute
- efectueaza diagnoze pentru incidentele tehnice
- intocmeste devizele tehnice pentru interventiile realizate
- intocmeste oferte de pret pentru piese, consumabile si manopera
Coordonarea activitatii mecanicilor :
- planifica activitatea subordonatilor pentru deplasari locale si in tara
- centralizeaza defectiunile ramase nerezolvate si stabileste pasii de urmat pentru solutionarea acestora

CERINTE

Absolvent al unei facultati cu profil tehnic
Experienta de cel putin 1 an in domeniul vanzarilor intr-un domeniu tehnic
Limba engleza – nivel mediu
Studii superioare tehnice, preferabil de specialitate inginer mecanic
Experienta pe un post asemanator cel putin doi ani
Bune cunostinte de limba engleza si tehnice
Persoana calma, amabila, extrem de bine organizata

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant
Posibilitate de dezvoltare prin participarea la stagii de formare profesionala

TERRA ROMANIA este parte componenta a INDUSTRIE HOLDING si isi desfasoara activitatea in Europa Centrala si de Est. INDUSTRIE HOLDING este o firma europeana, orientata spre rezultate globale care utilizeaza eficient toate punctele forte ale organizatiei pentru asigurarea unei cresteri viitoare permanente. Sediul central al grupului este in Vösendorf, Viena, iar reprezentantele locale dispun de o flexibilitate mare pentru a fi cat mai apropiate de beneficiari. Grupul are prezenta locala sustinuta de competenta si experienta europeana in toate tarile din centrul si estul Europei!
Competentele noastre de baza sunt productia, vanzarea, inchirierea, intretinerea si finantarea masinilor pentru constructii, industrie si agricultura.
Obiectivul nostru este reliefat prin vointa de a obtine succese pentru o dezvoltare permanenta.