Director Regional Vanzari

SC Tichet Plus Services SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
- realizeaza target-ul de vanzari zonal;
- coordoneaza si participa activ la formarea echipei zonale si la antrenarea ei permanenta; este implicat in activitati specifice de recrutare si evaluare a personalului din subordine;
- tine legatura cu toti clientii importanti din zona alocata;
- propune si implementeaza strategia de vanzare pe zona alocata, in functie de potentialul zonei, de cota de piata si de oferta concurentei;
- propune strategii de dezvoltare locala si de campanii promotionale in colaborare cu departamentul de marketing; colaboreaza cu departamentul de marketing si aduce informatii despre evolutia pietei

CERINTE

Cerinte:
- studii superioare, experienta in vanzari de consultanta/servicii, B2B (cel putin 3 ani);
- experienta in conducerea unei echipe este un plus; abilitati de coordonare echipa;
- foarte buna cunoaste a realitatilor economice, a potentialului economic al zonei avute in administrare;
- foarte bune abilitati de negociere si persuasiune non-manipulativa;
- orientare spre atingerea obiectivelor;
- foarte buna capacitate decizionala;
- abilitati de planificare si organizare a activitatii specifice de vanzare si coordonare; abilitati de planificare bugetara;
- dinamism, perseverenta, aptitudini strategice;
- gandire vizionara; profil de leadership;
- bune cunostinte operare calculator: Microsoft Office (Word, Excel);
- permis de conducere categoria B, disponibilitate de a calatori in tara.

BENEFICII OFERITE

Salariu fix + comision din vanzari, tichete de masa lunar, prime de Craciun si Paste, asigurare pentru accidente de munca,telefon de serviciu, masina de serviciu, laptop, traininguri de specialitate

Emitent la nivel national de tichete de masa, tichete cadou si tichete de vacanta.