Director National de Vanzari

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Adecco Resurse Umane, recruteaza pentru clientul sau, detinatorul unei retele de farmacii cu un brand important pe piata din Romania, un Director National de Vanzari pentru zona Galati.

Responsabilitati:

- Elaboreaza strategia pe termen lung a departamentului de vanzari in vederea cresterii cotei de piata si o supune spre aprobare top managementului
- Evalueaza piata, estimeaza cererea si previzioneaza volumul vanzarilor farmaciilor
- Elaboreaza si supune aprobarii top managementului bugetul de venituri si cheltuieli aferent diviziei din subordine
- Stabileste obiective SMART si planifica procesele in concordanta in strategia de vanzari
- Asigura implementarea strategiei de vanzari in punctele de lucru, analizeaza evolutia vanzarilor la nivel global si individual, identifica solutii de optimizare a parghiilor de vanzari
- Gestioneaza rational resursele logistice, financiare si umane alocate
- Monitorizeaza si evalueaza anual, managerii de farmacie, farmacistii si asistentii de farmacie si propune planuri de dezvoltare personala pentru subordonati
- Stabileste targetele de vanzari si indicatorii de performanta la nivel de farmacie si pentru fiecare membru/echipa in parte
- Monitorizeaza si asigura gestionarea corecta a stocului de marfa in farmacii
- Intocmeste rapoartele de vanzari si de activitate specifice departamentului

CERINTE

-Experienta manageriala – coordonare echipe si gestionare bugete in companii nationale/multinationale (FMCG sau farma) minim 5ani
- Abilitati excelente de comunicare si relationare
- Cunoasterea domeniului farmaceutic reprezinta un avantaj
- Spirit antreprenorial, caracter autonom
- Capacitate de analiza, sinteza si decizie
- Bun organizator si negociator
- Capacitatea de a gestiona simultan mai multe task-uri
- Persoana cu initiativa, proactiva, open minded, autodidact.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv, masina de serviciu, laptop, telefon

Asteptam aplicatiile dvs online.
Vor fi luate in considerare doar acele cv-uri care indeplinesc cerintele obligatorii.

DESCRIEREA FIRMEI

ADECCO RESURSE UMANE SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 4
Nr. ORCB J40/12364/2003, CUI RO15739037
Capital social subscris si varsat: 392.440 Lei
Nr. autorizatie Agent de Munca Temporara: 17/2005
Autorizatie seria nr. B/ 0000008/25.10.2005
Nr. Operator Date Personale: 15866
Tel: 00 40 21 300 35 46, Fax: 00 40 21 300 35 54
E-mail: office@adecco.ro, Web: www.adecco.ro

ADECCO ROMANIA SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 3
Nr. ORCB J40/4467/2000, CUI RO 13002186
Capital social subscris si varsat: 360.575 Lei
Nr. Operator Date Personale: 15862

BUCURESTI (HQ)- Doctor Iacob Felix Nr. 28, Sector 1, Tel.: 021/300 35 46; e-mail: recrutare@adecco.ro

ARAD - Mihai Eminescu nr. 45, Tel: 0257 / 281 147; E-mail: arad@adecco.ro

BRASOV - Str Petru Rares Nr 10; Tel.: 0040 - 372/70.57.95; e-mail: brasov@adecco.ro

CLUJ - Str. Vasile Lupu Nr 36 , Tel: 0264/ 406 234; e-mail: cluj@adecco.ro

IASI - Bld. Tutora Nr. 4, bl. B4 scara D, Tel: 0232 / 206 120; e-mail: iasi@adecco.ro

ORADEA - Str. Tudor Vladimirescu Nr 26; Tel.: 0040 - 727 735 160 e-mail: oradea@adecco.ro

PITESTI - Str. Fratii Golesti Nr. 57, etaj 2; Tel: 0248 / 612 303; e-mail: pitesti@adecco.ro

PLOIESTI - Str Mercurului Nr 1, Tel: 0244/ 519 320; e-mail: ploiesti@adecco.ro

SIBIU - Str. Vasile Milea Nr 11, Ap 57, Tel: 0269 / 206 450; e-mail: sibiu@adecco.ro

TIMISOARA - Str. Popa Sapca Nr. 12 tel: 0256/ 432 211; e-mail: timisoara@adecco.ro