Coordonator Medical/Account Manager

BCL Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Reprezinta centrul medical in relatie cu partenerii interni si externi;
- Organizeaza, coordoneaza, controleaza si raspunde de intreaga activitate de asigurare a asistentei medicale in cadrul centrului medical;
- Participa la elaborarea planului anual de furnizare de servicii medicale;
- Analizeaza trimestrial sau ori de cate ori este nevoie, in domeniul sau de responsabilitate, modul de indeplinire a obligatiilor asumate prin contracte si propune managerului de proiect masuri de imbunatatire a activitatii centrului medical;
- Participa lunar sau ori de cate ori este nevoie, la convocarile solicitate de reprezentantii beneficiarilor;
- Participa la elaborarea raportului anual de activitate al centrului medical;
- Monitorizeaza calitatea serviciilor medicale acordate la nivelul centrului medical, inclusiv prin evaluarea satisfactiei pacientilor, si elaboreaza impreuna cu medicii si managerul de proiect, propuneri de imbunatatire a activitatii medicale;
- Aproba protocoalele de practica medicala la nivelul centrului medical si monitorizeaza procesul de implementare a acestora si a ghidurilor de practica medicala la nivelul intregului centru, in concordanta cu protocoalele companiei;
- Intocmeste planul de formare si perfectionare a personalului medical;
- Asigura respectarea normelor de etica profesionala si deontologie medicala la nivelul centrului medical, colaborand cu Colegiul Medicilor din Romania;
- Stabileste coordonatele principale privind consumul de medicamente si materiale sanitare la nivelul centrului medical, in vederea unei utilizari judicioase a fondurilor, prevenirii polipragmaziei si a rezistentei la medicamente;
- Indruma si coordoneaza activitatea de prevenire a infectiilor nosocomiale;
- Supervizeaza respectarea prevederilor in vigoare referitoare la documentatia medicala a pacientilor tratati, asigurarea confidentialitatii datelor medicale, constituirea arhivei centrului medical;
- Raspunde de utilizarea in activitatea curenta, la toate componentele activitatilor medicale de preventie, diagnostic, tratament si recuperare, a procedurilor si tehnicilor prevazute in protocoalele unitatii, a standardelor de sterilizare, asepsie si antisepsie, si a conditiilor de igiena oferite pe perioada ingrijirilor acordate;
- Coordoneaza activitatea informatica in scopul inregistrarii corecte a datelor in documentele medicale, gestionarea si utilizarea eficienta a acestor date;
- Ia masurile necesare, potrivit dispozitiilor legale in vigoare, pentru asigurarea conditiilor corespunzatoare de munca, prevenirea accidentelor si a imbolnavirilor profesionale;
- Coordoneaza, controleaza si comunica imediat superiorului ierarhic orice disfunctionalitate ivita in activitatea din cabinetele medicale;
- Efectuarea controlului medical periodic/examen medical la angajare si verificarea modului de completare a concediilor medicale;
- Prezinta medicului specialist de medicina muncii dosarele complete si fisele de protectia muncii pentru a fi semnate;
- Mentine legatura cu reprezentantii societatilor si alti subcontractori;
- Vizitarea cabinetelor medicale si a punctelor de lucru;
- Centralizeaza necesarul de medicamente si materiale sanitare si se asigura de incadrarea in bugetul aprobat;
- Locatie: Galati;
- Program de lucru: 8.00 - 12.00

CERINTE

- Studii superioare, de preferinta absolvent al Facultatii de Medicina Generala;
- Experienta de coordonare de minim 2 ani;
- Engleza sau franceza la nivel mediu;
- Aptitudini de operare calculator;
- Cunoasterea legislatiei in vigoare;
- Aptitudini de comunicare, abilitati de lucru cu oamenii, gandire strategica;
- Capacitatea de a evalua si a lua decizii, spirit organizatoric, echilibru emotional, rezistenta ridicata la stres.

We are a small friendly company with a personal approach to recruitment. We endeavor to treat all of our candidates how we ourselves would wish to be treated and we make every effort not to waste your time or make any false promises of work that we cannot deliver upon.