Consultant Vanzari

TRITON SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- promovarea produselor companiei in teren , oferind detaliile necesare despre acestea;
- oferirea de solutii optime pentru cerintele clientilor, la nevoie se consulta cu echipa de vanzari;
- prezentarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele in domeniu;
- mentinerea si dezvoltarea portofoliul de clienti;
- realizarea targetul individual de vanzari;
- verificarea respectarii termenelor de plata;
- mentinerea standardelor inalte de customer service;
- mentinerea si gestionarea corespunzatoare a resurselor din dotare.

CERINTE

- experienta intr-un post similar si studii superioare cu caracter tehnic (constituie avantaj);
- dorinta, cunostinte si experienta in oferirea de servicii la standarde inalte;
- bune abilitati de comunicare si relationare (fluenta si corectitudine in exprimare-vorbit si in scris);
- capacitatea de a trata clientii intr-un mod profesionist;
- persoana orientata spre rezultate, capabila sa respecte termene limita;
- flexibilitate/disponibilitate pentru insusirea principiilor si procedurilor interne, a eticii si a valorilor companiei;
- bune cunostinte de utilizare PC;
- cunostinte de limba engleza;
- domiciliul stabil in Galati sau Braila.

BENEFICII OFERITE

- post permanent de tip full time;
- pachet salarial motivant, bonusuri si prime in functie de performante;
- mediu de lucru dinamic si profesionist;
- oportunitati de dezvoltare profesionala si promovare in cadrul companiei, sustinere permanenta;
- program permanent de instruire la locul de munca.

Dealer autorizat pentru marci recunoscute precum Bosch, Makita, Metabo, AEG, Selco, Karcher, Stanley, Unior, Hawera, SC TRITON SRL asigura desfacerea unei game largi de produse prin intermediul punctelor de lucru din Constanta, Cernavoda, Galati, Ploiesti si Urziceni. Alaturi de sculele electrice si de mana, compania distribuie instalatii si aparatura industriala de mica mecanizare, elemente de asamblare, feronerie pentru lemn, PAL, PVC si aluminiu, accesorii pentru mobilier si decoratiuni interioare.