Consultant implementare ERP

S.C. ATTOSOFT S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Prestarea de servicii de consultanta in implementare pentru solutii de tip ERP :
- identifica fluxurile de business ale clientului;
- realizeaza specificatii functionale;
- instaleaza si configureaza solutia software;
- organizeaza si deruleaza instruirea utilizatorilor.

CERINTE

- Experienta in proiecte de implementare a aplicatiilor de tip ERP
- Capacitatea de a elabora analize si planuri de business;
- Excelente abilitati de comunicare, de elaborare materiale scrise si sustinere prezentari;
- Gandire analitica si capacitate de sinteza, atentie la detalii;
- Orientare catre rezultate si respectarea termenelor;

Constituie avantaje :
- Certificari sau experienta in utilizarea aplicatiilor financiare;
- Cunostiinte SQL, Oracle
- Cunostintele sau experienta in utilizarea / implementarea de sisteme integrate pentru gestiunea intreprinderii (CRM) ;
- Cunostinte legislative financiar - contabile si a standardelor in domeniu.
- Disponibilitate pentru deplasari.

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru performant.
Posibilitatea de a invata continuu.
Pachet salarial motivant.
Bonusuri corelate cu performanta

AttoSOFT S.R.L. realizeaza program / programe de contabilitate, gestiune, salarii, financiar-contabile, CRM, mijloace fixe, ERP, OLAP, Business Intelligence, automatizarea fortei de vanzare, productie, leasing, restaurant, hotel, gestionare parc auto, schimb valutar. De asemenea, ofera atat servicii de personalizare a programelor sale, cat si crearea de alte aplicatii software la comanda. Toate modulele: contabilitate, salarii, gestiune, mijloace fixe, productie, rapoarte manageriale, OLAP, Business Intelligence sunt usor de folosit, cu un design atractiv, creat pentru a reduce semnificativ timpul de lucru al firmelor client.