Consilier asigurari

BCR Asigurari de viata

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prospectarea pietei pentru identificarea potentialilor clienti
- Dezvoltarea si gestionarea portofoliului de clienti;
- Stabilirea si dezvoltarea unei relatii profesionale cu clientii companiei;
- Analiza necesitatilor fiecarui client;
- Recomandarea de solutii financiare personalizate;
- Incheierea contractelor si urmarirea derularii acestora.

CERINTE

Capacitate de a lucra in echipa
- Initiativa, perseverenta, dinamism
. Flexibilitate, rezistenta la stres, capacitatea de a asimila cunostinte;
. Experienta in vanzari constituie un avantaj;
. Abilitati excelente de comunicare, persuasiune, implicare, atitudine pozitiva, dinamic, sociabil;
. Atitudine proactiva si orientare catre client.

BENEFICII OFERITE

Cursuri de specialitate sustinute de traineri LIMRA;
. Venituri fixe garantate, comisioane si bonusuri;
. Oportunitatea unei cariere de succes;
. Posibilitatea de a promova in cariera.

DESCRIEREA FIRMEI

Asigurari de viata