C++ Software Developer - Galati

UTI Systems - Divizia IT&C

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Dezvoltarea pentru aplicatii C++ ;
- Implicare in fazele de proiectare – dezvoltare ale produsului software;

CERINTE

- Studii superioare de informatica, automatica;
- Experienta de 2 ani in domeniul vizat;
- Experienta de lucru in dezvoltarea de servere in Unix/Linux: Socket / Memorie partajata / Multithreading / Protocoale: TCP, HTTP;
- Cunostinte bune de C++;
- Cunostinte XML, XSLT, Web Services, PKI reprezinta avantaj;
- Cunoasterea de metodologii de dezvoltare software, precum si experienta in optimizare de cod reprezinta avantaj;
- Experienta cu aplicatii web-based reprezinta avantaj;
- Cunostinte limba engleza – nivel avansat;
- Abilitati de comunicare in scris si oral, lucru in echipa, orientare spre calitate, responsabilitate.

BENEFICII OFERITE

Posibilitati de afirmare si promovare in cadrul unei companii solide si un mediu de lucru dinamic, profesionist
Salariu motivant si bonusuri pentru realizari remarcabile.

Lider in dezvoltarea de solutii, produse si servicii de inalta tehnologie, cu rezultate remarcabile in zona de cercetare-dezvoltare si inovare, divizia IT&C acopera ca arii de expertiza: dezvoltare software, solutii de securitatea informatiei, comunicatii, solutii de criptare si compatibilitate electromagnetica, precum si integrare de sisteme informatice.