C++ Senior Software Developer - GALATI

UTI Systems - Divizia IT&C

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Analiza, proiectare, dezvoltare pentru aplicatii C++;
- Implicare pe parcursul intregului ciclu de viata al produsului software.

CERINTE

- Studii superioare de informatica, automatica, electronica sau similare;
- Experienta de 2 ani in proiecte software de dimensiuni medii/mari;
- Experienta in coordonarea de echipe de dezvoltatori software;
- Experienta de programare la nivel de thread-uri, socket-uri, sistem de fisiere, implementare servicii Unix/Linux;
- Cunostinte solide de sistem de sisteme de operare Unix/Linux;
- Cunostinte foarte bune de C++;
- Excelenta stapanire a conceptelor OOAD/OOM/OOP;
- Cunostinte de protocoale de comunicatii HTTP,TCP;
- Cunostinte XML, XSLT, Web Services, PKI – reprezinta avantaj;
- Cunostinte limbaj HTML, JavaScript precum si tool-uri de proiectare UML – reprezinta avantaj;
- Cunostinte limba engleza – nivel avansat;
- Abilitati dezvoltate de comunicare in scris si oral, lucru in echipa, abilitati de relationare.

BENEFICII OFERITE

Posibilitati de afirmare si promovare in cadrul unei companii solide si un mediu de lucru dinamic, profesionist
Salariu motivant si bonusuri pentru realizari remarcabile.

Lider in dezvoltarea de solutii, produse si servicii de inalta tehnologie, cu rezultate remarcabile in zona de cercetare-dezvoltare si inovare, divizia IT&C acopera ca arii de expertiza: dezvoltare software, solutii de securitatea informatiei, comunicatii, solutii de criptare si compatibilitate electromagnetica, precum si integrare de sisteme informatice.